Szewczyki

GRUPA VI Szewczyki

Kto Szewczyka dobrze zna,
wie że o Przyjaciół swoich dba.
Tańczy, śpiewa ,koloruje,
bardzo grzecznie się zachowuje.
Każdy Szewczyk to jest Zuch,
uczciwości ma za dwóch.

Nauczyciele w grupie Szewczyków

Pani Elwira – nauczyciel
Pani Agata – nauczyciel wspomagający
Pani Kasia – pomoc

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

23.09.20

Z okazji "Dnia spadającego liścia🍁🍂" grupa Szewczyków wybrała się na spacer do pobliskiego lasu. Celem naszej wycieczki była obserwacja🧐 zmian w przyrodzie jakie przyniosła ze sobą jesień. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Z okazji Dnia spadającego liścia🍁🍂 grupa Szewczyków wybrała się na spacer do pobliskiego lasu. Celem naszej wycieczki była obserwacja🧐 zmian w przyrodzie jakie przyniosła ze sobą jesień.

23.09.20

Jesień nadeszła! To się wie!🍁🍂
Grupa "Szewczyki"
... Zobacz więcejZobacz mniej

21.09.20

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy pana Łukasza Sędłaka- prezesa Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe , który zapoznał dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze🚴‍♂️. Tata Mikołaja zaprezentował nam sprzęt, który jest mu niezbędny oraz opowiedział o zawodach kolarskich, w których brał udział.
W podziękowaniu grupa "Szewczyki" stworzyła piękne portrety naszego gościa😉😊
... Zobacz więcejZobacz mniej

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy pana Łukasza Sędłaka- prezesa Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe , który zapoznał dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze🚴‍♂️. Tata Mikołaja zaprezentował nam sprzęt,  który jest mu niezbędny oraz opowiedział o zawodach kolarskich, w których brał udział. 
W podziękowaniu grupa Szewczyki stworzyła piękne portrety naszego gościa😉😊

17.09.20

Za nami tydzień pt. "Bezpieczna droga do przedszkola" podczas której przypominaliśmy sobie:
✅zasady jakie obowiązują na ulicy🚸
✅znaki drogowe ⛔🚫
✅specjalistyczne pojazdy🚑🚒🚓 i numery alarmowe9️⃣9️⃣9️⃣
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Bawiliśmy się również w zabawę, która polegała przede wszystkim na umiejętności pracy w parze😉. O co chodziło ?
⛔jedna osoba z pary miała zasłonięte oczy 🙈
⛔druga osoba musiała doprowadzić ją do znaku stop 🛑 używając kierunków- lewo i prawo.
Dzięki tej zabawie ćwiczyliśmy:
✅skupienie uwagi na tym co mówi druga osoba
✅ kierunki lewo i prawo
✅ przeliczanie
✅ szacowanie

"SZEWCZYKI👧👦"
... Zobacz więcejZobacz mniej

Za nami tydzień pt. Bezpieczna droga do przedszkola podczas której przypominaliśmy sobie:
✅zasady jakie obowiązują na ulicy🚸
✅znaki drogowe ⛔🚫
✅specjalistyczne pojazdy🚑🚒🚓 i numery alarmowe9️⃣9️⃣9️⃣
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Bawiliśmy się również w zabawę, która polegała przede wszystkim na umiejętności pracy w parze😉. O co chodziło ? 
⛔jedna osoba z pary miała zasłonięte oczy 🙈
⛔druga osoba musiała doprowadzić ją do znaku stop 🛑 używając kierunków- lewo i prawo.
Dzięki tej zabawie ćwiczyliśmy:
✅skupienie uwagi na tym co mówi druga osoba
✅ kierunki lewo i prawo
✅ przeliczanie 
✅ szacowanie

SZEWCZYKI👧👦

15.09.20

Tak się bawią, tak się bawią! Szewczyki!!!!😃 ... Zobacz więcejZobacz mniej

15.09.20

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki⚫, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i zabawy.

Tego dnia sala grupy "Szewczyki"👧👦wypełniona była kolorowymi kropkami🟠🟡🟢🔵🟣. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania o tym, jak kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności🤩.
Poza tym ćwiczyliśmy:
✅ percepcję wzrokową👀 podczas kropkowej układanki
✅ sprawność fizyczną i umiejętność działania w zespole podczas wyścigu rzędu🏃‍♀️🏃‍♂️ ( Kids&Sport Zdrowo i Sportowo )
✅ wyobraźnię- tworząc fantazyjne obrazy👩‍🎨👨‍🎨
Wszyscy zgodnie uważamy, że to był bardzo kolorowy i radosny dzień❣
... Zobacz więcejZobacz mniej

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki⚫, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz  zachęcenie ich do tworzenia i zabawy.

Tego dnia sala grupy Szewczyki👧👦wypełniona była kolorowymi kropkami🟠🟡🟢🔵🟣. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania o tym, jak kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności🤩. 
Poza tym ćwiczyliśmy:
✅ percepcję wzrokową👀 podczas kropkowej układanki
✅ sprawność fizyczną i umiejętność działania w zespole podczas wyścigu rzędu🏃‍♀️🏃‍♂️ ( Kids&Sport Zdrowo i Sportowo )
✅ wyobraźnię- tworząc fantazyjne obrazy👩‍🎨👨‍🎨
Wszyscy zgodnie uważamy, że to był bardzo kolorowy i radosny dzień❣

27.06.20

Miniony tydzień upłynął nam pod hasłem "Zabawki z recyklingu". Dzieci z grupy "Szewczyki" przypomniały sobie co oznaczają pojęcia takie jak: segregacja śmieci, recykling, odpady bio i ekologia🌎🌿. Czytaliśmy krótkie zdania związane z recyklingiem oraz liczyliśmy działania matematyczne i segregowaliśmy przedmioty, biorąc pod uwagę kształt, materiał z jakiego są wykonane oraz ich wielkość. Wykonaliśmy bardzo ciekawe zabawki z kartonu, szkła i tworzywa sztucznego, które ozdobiliśmy tasiemkami, guzikami oraz rysunkami. Zabawa własnoręcznie wykonanymi zabawkami 🚖✈🚁⛵🚀🏘🏰przyniosła nam wiele radości i uśmiechu. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Miniony tydzień upłynął nam pod hasłem Zabawki z recyklingu. Dzieci z grupy Szewczyki przypomniały sobie co oznaczają pojęcia takie jak: segregacja śmieci, recykling, odpady bio i ekologia🌎🌿. Czytaliśmy krótkie zdania związane z recyklingiem oraz liczyliśmy działania matematyczne i segregowaliśmy przedmioty, biorąc pod uwagę kształt, materiał z jakiego są wykonane oraz ich wielkość. Wykonaliśmy bardzo ciekawe zabawki z kartonu, szkła i tworzywa sztucznego, które ozdobiliśmy tasiemkami, guzikami oraz rysunkami. Zabawa własnoręcznie wykonanymi zabawkami 🚖✈🚁⛵🚀🏘🏰przyniosła nam wiele radości i uśmiechu.

26.06.20

<3 Dzieci z grupy "Szewczyki" żegnają przedszkole <3 ... Zobacz więcejZobacz mniej

25.06.20

🎓❤Uroczyste pożegnanie dzieci z grupy "Szewczyki"❤🎓 Rok szkolny 2019/2020 ... Zobacz więcejZobacz mniej

🎓❤Uroczyste pożegnanie dzieci z grupy Szewczyki❤🎓 Rok szkolny 2019/2020

Skomentuj na Facebook-u 274816129335215_1605716259578522

DZIĘKUJEMY 🥰

Ohh ♥️ Powodzenia w szkole! ♥️

19.06.20

W minionym tygodniu dzieci z grupy #Szewczyki realizowały temat "Pożegnania nadszedł czas". Dzieci wykonywały obrazek dla przyjaciela z grupy oraz liczyły działania matematyczne➕➖ za pomocą patyczków. Uczyliśmy się piosenki na pożegnanie przedszkola oraz wspominaliśmy najlepsze i najzabawniejsze wydarzenia z minionego roku przedszkolnego😅😱😷😎😇🎓. Degustowaliśmy czereśnie oraz przeprowadzaliśmy doświadczenie pt." Dlaczego czereśnie pękają?" 🍒🍒. Na placu zabaw uczyliśmy się skoku w dal, wieloskoków oraz wzmacnialiśmy siłę mięśni brzucha i nóg.🏃‍♀⛹‍♀⚽🏐 ... Zobacz więcejZobacz mniej

W minionym tygodniu dzieci z grupy #Szewczyki realizowały temat Pożegnania nadszedł czas. Dzieci wykonywały obrazek dla przyjaciela z grupy oraz liczyły działania matematyczne➕➖ za pomocą patyczków. Uczyliśmy się piosenki na pożegnanie przedszkola oraz wspominaliśmy najlepsze i najzabawniejsze wydarzenia z minionego roku przedszkolnego😅😱😷😎😇🎓. Degustowaliśmy czereśnie oraz przeprowadzaliśmy doświadczenie pt. Dlaczego czereśnie pękają? 🍒🍒. Na placu zabaw uczyliśmy się skoku w dal, wieloskoków oraz wzmacnialiśmy siłę mięśni brzucha i nóg.🏃‍♀⛹‍♀⚽🏐

10.06.20

W minionym tygodniu "Szewczyki" wybrały się na wakacje nad morze różnymi środkami lokomocji🚲🏍🚗🚡✈⛴🚁⛵🚉🚅 . Poznaliśmy kierunki, w które można wybrać się na wakacje w Polsce i za granicą. Każdy z nas podróżował po innym kontynencie, a na koniec spotykaliśmy się nad Bałtykiem, by posłuchać szumu fal w muszlach. Dzieci wykonały prace plastyczne: wydzieranka "wakacyjne wybrzeże" oraz "wakacyjny pociąg"🚈🚟, wykonany z ekologicznych materiałów. Dowiedzieliśmy się, dlaczego tak ważne są latarnie morskie oraz liczyliśmy działania matematyczne➕➖. ... Zobacz więcejZobacz mniej

W minionym tygodniu Szewczyki wybrały się na wakacje nad morze różnymi środkami lokomocji🚲🏍🚗🚡✈⛴🚁⛵🚉🚅 . Poznaliśmy kierunki, w które można wybrać się na wakacje w Polsce i za granicą. Każdy z nas podróżował po innym kontynencie, a na koniec spotykaliśmy się nad Bałtykiem, by posłuchać szumu fal w muszlach. Dzieci wykonały prace plastyczne: wydzieranka wakacyjne wybrzeże oraz wakacyjny pociąg🚈🚟, wykonany z ekologicznych materiałów. Dowiedzieliśmy się, dlaczego tak ważne są latarnie morskie oraz liczyliśmy działania matematyczne➕➖.

06.06.20

"Czy czarny, czy żółty masz kolor skóry. Czy mieszkasz w Afryce, czy mieszkasz w Azji. Mów zawsze prawdę, bądź przyjacielem.
Żyć wtedy na świecie będzie weselej!"
W tym tygodniu dzieci z grupy #Szewczyki zapoznawały się z życiem ich rówieśników z różnych kontynentów🌍. Poznały skąd pochodzą Eskimosi, Japończycy, Chińczycy, Azjaci, Afroamerykanie i Indianie👩🏿👱🏿‍♀👳🏿‍♀👦🏿. Zaciekawiły ich zabawy🏏, sposób nauki📚 oraz stroje🎎 i tańce💃🕺. Czytaliśmy zdania oraz liczyliśmy wyrazy w zdaniach. Ważyliśmy wagą szalkową⚖ różne produkty spożywcze i porównywaliśmy ich wagę. Każdy z nas namalował swojego kolegę i koleżankę z innej części świata. Było też dużo zabawy, między innymi budowaliśmy bazę z materacy i poduszek 😄
... Zobacz więcejZobacz mniej

Czy czarny, czy żółty masz kolor skóry. Czy mieszkasz w Afryce, czy mieszkasz w Azji. Mów zawsze prawdę, bądź przyjacielem.
Żyć wtedy na świecie będzie weselej! 
W tym tygodniu dzieci z grupy #Szewczyki zapoznawały się z życiem ich rówieśników z różnych kontynentów🌍. Poznały skąd pochodzą Eskimosi, Japończycy, Chińczycy, Azjaci, Afroamerykanie i Indianie👩🏿👱🏿‍♀👳🏿‍♀👦🏿. Zaciekawiły ich zabawy🏏, sposób nauki📚 oraz stroje🎎 i tańce💃🕺. Czytaliśmy zdania oraz liczyliśmy wyrazy w zdaniach. Ważyliśmy wagą szalkową⚖ różne produkty spożywcze i porównywaliśmy ich wagę. Każdy z nas namalował swojego kolegę i koleżankę z innej części świata. Było też dużo zabawy, między innymi budowaliśmy bazę z materacy i poduszek 😄

30.05.20

Martynka z grupy "Szewczyki" przepięknie zaśpiewała dla wszystkich Mam!🥰😍😘 ... Zobacz więcejZobacz mniej

29.05.20

Grupa Szewczyków w minionym tygodniu przygotowała prace plastyczne z użyciem kwiatów i liści🌿🎋🌼🌷🌹🌻oraz wykonały portrety dla swoich rodziców. Filip wykonał piękny naszyjnik z makaronu dla mamy👩‍👦 :). Dzieci wykonywały działania matematyczne w kartach pracy oraz mierzyły, kto jest najwyższy, a kto najniższy. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Grupa Szewczyków w minionym tygodniu przygotowała prace plastyczne z użyciem kwiatów i liści🌿🎋🌼🌷🌹🌻oraz wykonały portrety dla swoich rodziców. Filip wykonał piękny naszyjnik z makaronu dla mamy👩‍👦 :). Dzieci wykonywały działania matematyczne w kartach pracy oraz mierzyły, kto jest najwyższy, a kto najniższy.
Wczytaj więcej postów
© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki