Hipoterapia

HIPOTERAPIA DROGA DO SAMODZIELNOŚCI W PRZEDSZKOLU NA BOSEJ.

 ,,Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie” jeżeli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, radosnego dzieciństwa nie traktuj tego jako oczywiste. Należysz do ludzi szczęśliwych, a zatem powołany jesteś aby wiele ofiarować innym.

                                                                                                                                              Albert Schweitzer

W Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki rozpoczęły się kolejne zajęcia terapeutyczne dla przedszkolaków – HIPOTERAPIA. Dzieci 2 razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach w Ośrodku Alpakoland w Klotyldzinie. Pod okiem nauczycieli wspomagających oraz terapeutów hipoterapii uczestniczą w zajęciach indywidualnych. Ta forma rehabilitacji jako metoda psycho-ruchowego, sensomotorycznego oddziaływania na pacjenta, ma podstawy neurofizjologiczne, stąd też z powodzeniem stosowana jest w świecie już od lat 60-tych.

Najkrócej rzecz ujmując hipoterapia to ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia (na podstawie Kanonów Polskiej Hipoterapii).
Hipoterapia jest zazwyczaj terapią wspomagającą inne metody leczenia. Niekwestionowaną zaletą hipoterapii jest jej uniwersalność. Profesjonalnie prowadzona hipoterapia oddziałuje na sferę ruchową i sensoryczną człowieka, a także jego funkcjonowanie psychiczne i społeczne.

Pierwsze zajęcia za nami , a radość dzieci, uśmiech na twarzy zadowolenie utwierdziło nas w trafnym wyborze nowej formy terapii dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Warto wspomnieć , ze to już kolejna nowa forma terapii w przedszkolu na Bosej. Przedszkolaki dowożone są na zajęcia specjalnym busem.

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki